PADI Underwater Navigation Kurs nawigacji podwodnej

Dlaczego warto?
Nauczyłeś się już swobodnie oddychać pod wodą, podziwiasz podwodny świat, coraz bardziej pociągają Cię nowe akweny, trudniejsze warunki nurkowe o mniejszej przejrzystości. Pociąga Cię eksploracja wraków, myślisz o nurkowaniu w jaskiniach, generalnie nurkowanie stało się Twoją pasją. Jednak gdy przychodzi moment wynurzenia i powrotu na powierzchnię brakuje Ci pewności ustalenia drogi powrotnej. Jeśli spotykasz taki problem powinieneś przystąpić do kurs PADI nawigacji podwodnej - PADI Underwater Navigator.
Czego się nauczysz podczas kursu nawigacji podwodnej?
podczas kursu nawigacji podwodnej nauczysz się wykorzystywać kompas podczas nurkowania,
zdobędziesz wiedzę o metodach nawigacji podwodnej w naturalnych warunkach nurkowych,
nauczysz się szacować odległość jaką przepłynąłeś pod wodą oraz wyznaczania drogi powrotnej do miejsca, w którym zanurzyłeś się,
poprawnego reagowania w sytuacji utraty orientacji podczas nurkowania.
Co jest Ci potrzebne?
podstawowy stopień nurkowy PADI Open Water Diver (PADI OWD) lub junior PADI OWD lub podstawowy stopień nurkowy dowolnej organizacji,
kompas nurkowy,
materiały szkoleniowe - otrzymasz w Centrum Nurkowym,
logbook (książka nurka/rejestr nurkowań) w celu zarejestrowania nurkowań, które poświadczy instruktor nurkowania,
dwie fotografie.
Jak długo trwa taki kurs?
Dwa dni lub minimum 3 nurkowania.
Co będziesz robić?
Podczas programu kursu nawigacji podwodnej wymagane jest obok teorii, wykonanie minimum trzech nurkowań nawigacyjnych pod nadzorem Instruktora nurkowania.
Dlaczego warto?
Umiejętność nawigowania pod wodą sprawi, że będziesz czuł się pod wodną swobodniej,
Posiadanie dobrej orientacji pod wodą spowoduje, że będziesz mógł nurkować w akwenach o trudniejszych warunkach nurkowych oraz w miejscach daleko oddalonych od brzegu, czy w akwenach o mniejszej przejrzystości, itd.
Nawigacja podwodna wykorzystywana będzie przez Ciebie podczas innych kursów specjalizacyjnych tj. poszukiwanie i wydobywanie, oraz nurkowanie wrakowe.
Kurs nawigacji podwodnej - PADI Underwater Navigator - jest zaliczany do grupy specjalizacji potrzebnych do stopnia PADI Master Scuba Diver (PADI MSD).
Co potrzebujesz, aby spróbować?
Minimalny wiek: 10 lat,
Certyfikat PADI Open Water Diver (PADI OWD).

 • PADI Deep Diver Kurs nurkowania głębokiego

  Techniki nurkowania głębokiego do 40 m, nabędziesz doświadczenia w zakresie umiejętność planowania oraz organizacji nurkowań głębokich, zapoznasz się z problemami oraz ryzykiem nurkowań poniżej 30 m głębokości.

 • PADI Wreck Diver Kurs nurkowania wrakowego

  Podczas kursu nabędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania na wrakach ze szczególnym naciskiem na umiejętności jak uniknąć najczęściej występujących zagrożeń.

 • PADI Ice Diver Kurs nurkowania podlodwego

  Zapoznasz się z technikami, potencjalnymi problemami i ryzykiem jakie można spotkać podczas nurkowań podlodowych. Poznasz specjalistyczny sprzęt, uprzęże, liny asekuracyjne, śruby lodowe oraz sposoby prawidłowego ich użycia.

 • PADI Dry Suit Diver Kurs nurkowania w suchym skafandrze

  Podczas kursu nabędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania w suchym skafandrze ze szczególnym naciskiem na ćwiczenie umiejętności doskonalenia pływalności w nowym sprzęcie.

 • PADI Peak Performance Buoyancy Kurs doskonałej pływalności

  Umiejętność idealnego wyważenie w pełnym sprzęcie nurkowym. Nauczysz się kontrolowania swojej pływalności podczas nurkowania. Nauczysz się prawidłowej pracy płetwami oraz poznasz nowe techniki płyywania w płetwach.

 • PADI Underwater Navigation Kurs nawigacji podwodnej

  Podczas kursu nawigacji podwodnej nauczysz się wykorzystywać kompas podczas nurkowania, zdobędziesz wiedzę o metodach nawigacji podwodnej w naturalnych warunkach nurkowych.

 • PADI Night Diver Kurs nurkowania nocnego

  Podczas kursu nurkowanie nocnego zdobędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania w nocy ze szczególnym naciskiem na umiejętności jak uniknąć najczęściej występujących zagrożeń.

 • PADI Enriched Air Diver Kurs nurkowania nitroxowego

  Umiejętność bezpiecznego nurkowania na mieszance oddechowej Nitrox EAN32 i EAN36. Będziesz przygotowany do rozpoczęcia zaawansowanego kursu nurkowania Advanced Nitrox Diver w dowolnej organizacji. 

 • Włocławskie Centrum Nurkowe Jacques 

  ul. Wysoka 12, 87-800 Włocławek

  Tel. +48 692 316 131 

  Tel. +48 664 377 300 

  wloclawskiecentrumnurkowe@wp.pl

Script logo
Napisz do nas