PADI Ice Diver Kurs nurkowania podlodwego

Dlaczego warto?
Pasja nurkowanie stawia przed nurkami w Polsce nie lada wyzwanie w zimie, ze względu na niską temperaturę oraz pokrywę lodową na akwenach nurkowych. Chęć zanurzenia się w zimie, odkrycia nowych możliwości w nurkowaniu jest jednak na tyle duża, że decydujemy się na podjęcie próby zanurzenia pod lodem. Dodatkowo zdecydowanie lepsza przejrzystość, dzięki niskiej temperaturze wody i niemal braku mikroorganizmów w wodzie dodaje atrakcyjności zanurzenia się pod lodem. Nurkowania podlodowe wymagają jednak odpowiedniego przeszkolenia, planowania, organizacji, konfiguracji sprzętu oraz przygotowania aby Twoje zanurzenia odbyły się bezpiecznie.
Czego się nauczysz podczas kursu nurkowania podlodowego PADI ICE DIVER?
Zapoznasz się z technikami, potencjalnymi problemami i ryzykiem jakie można spotkać podczas nurkowań podlodowych,
Poznasz specjalistyczny sprzęt, uprzęże, liny asekuracyjne, śruby lodowe oraz sposoby prawidłowego ich użycia,
Poznasz techniki przygotowania do organizacji nurkowań podlodowych: wycinanie przerębla i jego zabezpieczenie, organizację asekuracji oraz zasady postępowania w przypadku problemów podczas nurkowania podlodowego.
Co jest Ci potrzebne?
zaawansowany stopień nurkowy PADI Advance Open Water Diver (PADI AOWD) lub zaawansowany stopień nurkowy dowolnej organizacji,
materiały szkoleniowe - otrzymasz w Centrum Nurkowym,
logbook (książka nurka/rejestr nurkowań) w celu zarejestrowania nurkowań, które poświadczy instruktor nurkowania,
dwie fotografie.
Jak długo trwa taki kurs?
Jeden weekend.
Co będziesz robić?
Podczas programu kursu nurkowania PADI ICE DIVER wymagane obok teorii, wykonanie trzech nurkowań w asyście Instruktora.
Dlaczego warto?
Po kusie nurkowania podlodowego PADI ICE DIVER będziesz mógł planować oraz nurkować pod lodem w parze z partnerem, który również posiada taki stopień wyszkolenia bez bezpośredniej asekuracji Instruktora nurkowania lub Divemastera.
Otworzą się przed Tobą nowe możliwości nurkowania pod lodem - w warunkach do tej pory niedostępnych dla Ciebie.
Kurs nurkowania podlodowego PADI ICE DIVER jest zaliczany do grupy specjalizacji potrzebnych do stopnia PADI Master Scuba Diver (PADI MSD).
Co potrzebujesz, aby spróbować?
Minimalny wiek: 18 lat,
Certyfikat PADI Advance Open Water Diver (PADI AOWD).

 • PADI Deep Diver Kurs nurkowania głębokiego

  Techniki nurkowania głębokiego do 40 m, nabędziesz doświadczenia w zakresie umiejętność planowania oraz organizacji nurkowań głębokich, zapoznasz się z problemami oraz ryzykiem nurkowań poniżej 30 m głębokości.

 • PADI Wreck Diver Kurs nurkowania wrakowego

  Podczas kursu nabędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania na wrakach ze szczególnym naciskiem na umiejętności jak uniknąć najczęściej występujących zagrożeń.

 • PADI Ice Diver Kurs nurkowania podlodwego

  Zapoznasz się z technikami, potencjalnymi problemami i ryzykiem jakie można spotkać podczas nurkowań podlodowych. Poznasz specjalistyczny sprzęt, uprzęże, liny asekuracyjne, śruby lodowe oraz sposoby prawidłowego ich użycia.

 • PADI Dry Suit Diver Kurs nurkowania w suchym skafandrze

  Podczas kursu nabędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania w suchym skafandrze ze szczególnym naciskiem na ćwiczenie umiejętności doskonalenia pływalności w nowym sprzęcie.

 • PADI Peak Performance Buoyancy Kurs doskonałej pływalności

  Umiejętność idealnego wyważenie w pełnym sprzęcie nurkowym. Nauczysz się kontrolowania swojej pływalności podczas nurkowania. Nauczysz się prawidłowej pracy płetwami oraz poznasz nowe techniki płyywania w płetwach.

 • PADI Underwater Navigation Kurs nawigacji podwodnej

  Podczas kursu nawigacji podwodnej nauczysz się wykorzystywać kompas podczas nurkowania, zdobędziesz wiedzę o metodach nawigacji podwodnej w naturalnych warunkach nurkowych.

 • PADI Night Diver Kurs nurkowania nocnego

  Podczas kursu nurkowanie nocnego zdobędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania w nocy ze szczególnym naciskiem na umiejętności jak uniknąć najczęściej występujących zagrożeń.

 • PADI Enriched Air Diver Kurs nurkowania nitroxowego

  Umiejętność bezpiecznego nurkowania na mieszance oddechowej Nitrox EAN32 i EAN36. Będziesz przygotowany do rozpoczęcia zaawansowanego kursu nurkowania Advanced Nitrox Diver w dowolnej organizacji. 

 • Włocławskie Centrum Nurkowe Jacques 

  ul. Wysoka 12, 87-800 Włocławek

  Tel. +48 692 316 131 

  Tel. +48 664 377 300 

  wloclawskiecentrumnurkowe@wp.pl

Script logo
Napisz do nas