PADI Dry Suit Diver Kurs nurkowania w suchym skafandrze

Dlaczego warto?
Nurkowanie w suchym skafandrze umożliwi Ci odkrycie przyjemności nurkowania w akwenach, które być może uważałeś za niedostępne dla Ciebie ze względu na zimną wodę. Będziesz przygotowany do nurkowania w niezwykle atrakcyjnych strefach klimatycznych na północnej części półkuli gdzie zaskoczy Cię bogactwo fauny i flory, w jeziorach górskich, kamieniołomach, wszędzie tam gdzie woda jest zimna. Nurkowanie w suchym skafandrze umożliwi Ci również przedłużenie sezonu nurkowego, gdyż w takim sprzęcie nie straszne staną się nurkowania późną jesienią, zimą pod lodem, czy wczesną wiosną w Polsce. Będziesz mógł dłużej eksplorować głębokość pozostając niemal całkowicie odizolowany od bezpośredniego kontaktu z wodą - a zyskasz uczucie ciepła i komfortu.
Czego się nauczysz podczas kursu nurkowania w suchym skafandrze?
podczas kursu nabędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania w suchym skafandrze ze szczególnym naciskiem na ćwiczenie umiejętności doskonalenia pływalności w nowym sprzęcie,
zdobędziesz wiedzę na temat typów suchych skafandrów oraz jak ubrać się pod suchy skafander aby komfort nurkowania był jak największy,
nauczysz się w jaki sposób używać suchego skafandra (transportowanie, przechowywanie oraz składanie),
dowiesz się o konserwacji i drobnych naprawach suchego skafandra,
poprawnego reagowania w sytuacji awaryjnej podczas nurkowania w suchym skafandrze.
Co jest Ci potrzebne?
minimum podstawowy stopień nurkowy PADI Open Water Diver (PADI OWD) lub junior PADI Open Water Dver (Junior PADI OWD) lub podstawowy stopień nurkowy dowolnej organizacji,
suchy skafander oraz docieplacz pod suchy skafander,
materiały szkoleniowe - otrzymasz w Centrum Nurkowym,
logbook (książka nurka/rejestr nurkowań) w celu zarejestrowania nurkowań, które poświadczy instruktor nurkowania, dwie fotografie.

Jak długo trwa taki kurs?
Minimum 2 nurkowania na wodach otwartych - minimum jeden weekend (cena nie zawiera kosztu dojazdu i zakwaterowania),
Co będziesz robić?
Podczas programu kursu nurkowania w suchym skafandrze wymagane obok teorii, wykonanie dwóch nurkowań w tym nowym dla Ciebie sprzęcie nurkowym.
Dlaczego warto?
Nurkowanie w suchym skafandrze otwiera no wemożliwości w nurkowaniu rekreacyjnym oraz jest początkiem przygody z nurkowaniem technicznym.
Kurs w suchym skafandrze jest zaliczany do grupy specjalizacji potrzebnych do stopnia PADI Master Scuba Diver (PADI MSD).
Co potrzebujesz, aby spróbować?
Minimalny wiek: 10 lat,
Certyfikat PADI Open Water Diver (PADI OWD).

 • PADI Deep Diver Kurs nurkowania głębokiego

  Techniki nurkowania głębokiego do 40 m, nabędziesz doświadczenia w zakresie umiejętność planowania oraz organizacji nurkowań głębokich, zapoznasz się z problemami oraz ryzykiem nurkowań poniżej 30 m głębokości.

 • PADI Wreck Diver Kurs nurkowania wrakowego

  Podczas kursu nabędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania na wrakach ze szczególnym naciskiem na umiejętności jak uniknąć najczęściej występujących zagrożeń.

 • PADI Ice Diver Kurs nurkowania podlodwego

  Zapoznasz się z technikami, potencjalnymi problemami i ryzykiem jakie można spotkać podczas nurkowań podlodowych. Poznasz specjalistyczny sprzęt, uprzęże, liny asekuracyjne, śruby lodowe oraz sposoby prawidłowego ich użycia.

 • PADI Dry Suit Diver Kurs nurkowania w suchym skafandrze

  Podczas kursu nabędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania w suchym skafandrze ze szczególnym naciskiem na ćwiczenie umiejętności doskonalenia pływalności w nowym sprzęcie.

 • PADI Peak Performance Buoyancy Kurs doskonałej pływalności

  Umiejętność idealnego wyważenie w pełnym sprzęcie nurkowym. Nauczysz się kontrolowania swojej pływalności podczas nurkowania. Nauczysz się prawidłowej pracy płetwami oraz poznasz nowe techniki płyywania w płetwach.

 • PADI Underwater Navigation Kurs nawigacji podwodnej

  Podczas kursu nawigacji podwodnej nauczysz się wykorzystywać kompas podczas nurkowania, zdobędziesz wiedzę o metodach nawigacji podwodnej w naturalnych warunkach nurkowych.

 • PADI Night Diver Kurs nurkowania nocnego

  Podczas kursu nurkowanie nocnego zdobędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania w nocy ze szczególnym naciskiem na umiejętności jak uniknąć najczęściej występujących zagrożeń.

 • PADI Enriched Air Diver Kurs nurkowania nitroxowego

  Umiejętność bezpiecznego nurkowania na mieszance oddechowej Nitrox EAN32 i EAN36. Będziesz przygotowany do rozpoczęcia zaawansowanego kursu nurkowania Advanced Nitrox Diver w dowolnej organizacji. 

 • Włocławskie Centrum Nurkowe Jacques 

  ul. Wysoka 12, 87-800 Włocławek

  Tel. +48 692 316 131 

  Tel. +48 664 377 300 

  wloclawskiecentrumnurkowe@wp.pl

Script logo
Napisz do nas