PADI Peak Performance Buoyancy Kurs doskonałej pływalności

Dlaczego warto?
Posiadanie umiejętności doskonałej pływalności podczas nurkowania w każdej chwili to jedna z najważniejszych umiejętności, która przynosi najwięcej radości nurkującym. Podczas kursu nurkowania PADI Doskonała Pływalność (PADI Peak Performance Buoyancy) poznasz zasady oraz ćwiczenia, które wpływają na doskonalenie się w tej bardzo ważnej umiejętności. Dowiesz się wszystkiego o wyważeniu i kontrolowaniu pływalności, będziesz trenował balansowanie na płetwach (fin pivot) oraz zawiśnięcie w toni (hovering), poznasz zasady prawidłowego trymu oraz nauczysz się nowych technik pływania w płetwach żabką (frog kick) i pływania do tyłu (back kick). Dzięki opanowaniu umiejętności doskonałej pływalności, zapanujesz na własnym oddechem podczas nurkowania i równocześnie zmniejszysz zużycie powietrza oraz wydłużycz czas swojego nurkowania.
Co uzyskasz po tym kursie?
Umiejętność idealnego wyważenie w pełnym sprzęcie nurkowym.
Nauczysz się kontrolowania swojej pływalności podczas nurkowania.
Nauczysz się prawidłowej pracy płetwami oraz poznasz nowe techniki płyywania w płetwach: póływanie żabką (frog kick) i pływanie do tyłu w płetwach (back kick).
Poznasz zasady prawidłowego trymu, czyli ustawienia balastu, które ma zasadnicze znaczenie w celu osiągnięcia prawidłowej pozycji pod wodą podczas płynięcia ale również w momencie zatrzymania się w toni.
Nauczysz się zatrzymania w bezdruchu w toni w pełnym sprzęcie płetwonurka.
Co jest Ci potrzebne?
stopień PADI Open Water Diver (PADI OWD) lub podstawowy stopień nurkowy dowolnej organizacji nurkowej,
materiały szkoleniowe - otrzymasz w Centrum Nurkowym,
logbook (książka nurka/rejestr nurkowań) w celu zarejestrowania nurkowań, które poświadczy Instruktor nurkowania,
dwie fotografie,
Jak długo trwa taki kurs?
Dwa spotkania na basenie w pełnym sprzęcie nurkowym oraz dwa nurkowania w asyście Instruktora nurkowania na wodach otwartych wraz z wykładami zasad doskonałej pływalności.
Co będziesz robić?
Podczas programu kursu nurkowania Doskonałej Pływalności PADI PEAK PERFORMANCE BUOYANCY wymagane jest wykonanie dwóch zanurzeń na basenie w pełnym sprzęcie nurka podczas, których poznasz ćwiczenia z zakresu kursu oraz wykonanie dwóch nurkowań na wodach otwartych z asysicie Instruktora nurkowania.
Dlaczego warto?
Zwiększysz swoje szanse na spotkanie i bliski kontakt z podwodą fauną i florą minimalizyjesz jednocześnie ryzyko uszkodzenia flory lub wystaszenia fauny.
Nauczysz się prawidłowej pracy płetwami.
Zmniejszysz zużycie powietrza podczas nurkowania przez lepszą pozycję i utrzymywanie neutralnej pływalności.
Będziesz mógł uczestniczyć w innych kursach specjalistycznych gdzie pływalność musi być już opanowana.
Zwiększysz swoje doświadczenie nurkowe.
Kurs Doskonałej Pływalności PADI PEAK PERFORMANCE BUOYANCY jest zaliczany do grupy specjalizacji potrzebnych do stopnia PADI Master Scuba Diver (PADI MSD).
Co potrzebujesz, aby spróbować?
Minimalny wiek: 10 lat,
Certyfikat PADI Open Water Diver (PADI OWD).

 • PADI Deep Diver Kurs nurkowania głębokiego

  Techniki nurkowania głębokiego do 40 m, nabędziesz doświadczenia w zakresie umiejętność planowania oraz organizacji nurkowań głębokich, zapoznasz się z problemami oraz ryzykiem nurkowań poniżej 30 m głębokości.

 • PADI Wreck Diver Kurs nurkowania wrakowego

  Podczas kursu nabędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania na wrakach ze szczególnym naciskiem na umiejętności jak uniknąć najczęściej występujących zagrożeń.

 • PADI Ice Diver Kurs nurkowania podlodwego

  Zapoznasz się z technikami, potencjalnymi problemami i ryzykiem jakie można spotkać podczas nurkowań podlodowych. Poznasz specjalistyczny sprzęt, uprzęże, liny asekuracyjne, śruby lodowe oraz sposoby prawidłowego ich użycia.

 • PADI Dry Suit Diver Kurs nurkowania w suchym skafandrze

  Podczas kursu nabędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania w suchym skafandrze ze szczególnym naciskiem na ćwiczenie umiejętności doskonalenia pływalności w nowym sprzęcie.

 • PADI Peak Performance Buoyancy Kurs doskonałej pływalności

  Umiejętność idealnego wyważenie w pełnym sprzęcie nurkowym. Nauczysz się kontrolowania swojej pływalności podczas nurkowania. Nauczysz się prawidłowej pracy płetwami oraz poznasz nowe techniki płyywania w płetwach.

 • PADI Underwater Navigation Kurs nawigacji podwodnej

  Podczas kursu nawigacji podwodnej nauczysz się wykorzystywać kompas podczas nurkowania, zdobędziesz wiedzę o metodach nawigacji podwodnej w naturalnych warunkach nurkowych.

 • PADI Night Diver Kurs nurkowania nocnego

  Podczas kursu nurkowanie nocnego zdobędziesz wiedzę z zakresu bezpiecznej techniki nurkowania w nocy ze szczególnym naciskiem na umiejętności jak uniknąć najczęściej występujących zagrożeń.

 • PADI Enriched Air Diver Kurs nurkowania nitroxowego

  Umiejętność bezpiecznego nurkowania na mieszance oddechowej Nitrox EAN32 i EAN36. Będziesz przygotowany do rozpoczęcia zaawansowanego kursu nurkowania Advanced Nitrox Diver w dowolnej organizacji. 

 • Włocławskie Centrum Nurkowe Jacques 

  ul. Wysoka 12, 87-800 Włocławek

  Tel. +48 692 316 131 

  Tel. +48 664 377 300 

  wloclawskiecentrumnurkowe@wp.pl

Script logo
Napisz do nas